Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Jerzy Owsiak: Szumowski kłamie w sprawie respiratorów!

Wiadomości
Dziś po godz. 9 w TVN24 pan minister Szumowski powiedział, że Fundacja WOŚP zamówiła respiratory i także ich nie otrzymała. To kłamstwo - napisał w swoich mediach społecznościowych Jerzy Owsiak.

Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w mocnych słowach odniósł się do kwestii respiratorów, które miała rzekomo zamówić jego fundacja, o czym w jednym z wywiadów wspomniał Łukasz Szumowski. Były już minister zdrowia miał powiedzieć, że zamówione przez Owsiaka respiratory również nie dotarły do Polski.

Fundacja zakupiła 34 respiratory (w tym 10 transportowych), bo tylko tyle w maju można było kupić. Chcieliśmy kupić kolejne 37 respiratorów od światowej firmy, ale termin dostawy był tak odległy, że z tego zakupu zrezygnowaliśmy. Ponieważ one były już rozdysponowane do szpitali, wysłałem do pana ministra zapytanie, czy z tej ogromnej, zamówionej przez jego resort, puli respiratorów może te 37 wysłać pod wskazane przez nas adresy. Pan minister wyraził zgodę, ale do dnia dzisiejszego po tym sprzęcie ani widu, ani słuchu - podkreśla Owsiak

Owsiak w swoim wpisie wraca też do kwestii związanej z maseczkami. Szef WOŚP przypomina Szumowskiemu, że te zamówione przez ministerstwo i przywiezione do Polski największym samolotem na świecie, okazały się nie spełniać standardów. Podobnie było w przypadku maseczek zamówionych przez fundację Owsiaka, ale jak podkreśla on w swoim wpisie zostały one rozdane ludziom za darmo w pieniądze na ich zakup zostały zwrócone. 

Ja ponawiam pytanie, panie ministrze, czy rozliczy Pan wszystkie pieniądze, co do złotówki, na zakup respiratorów, bo Pana odpowiedź w tym samym programie, że „kontrahent” informuje, że wszystkie pieniądze zostaną zwrócone, dla mnie jest absolutnie niewiarygodna. Takiego kontrahenta i jego możliwości sprawdza się przed, a nie po dokonaniu transakcji - dodaje szef WOŚP. 

Swój wpis Owsiak kończy apelem do ministra o sprostowanie swoich słów jakich użył podczas wywiadu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Szumowski jest już byłym ministrem, ciężko spodziewać się, aby na apel Jurka Owsiaka odpowiedział. 

Foto: Jerzy Owsiak Facebook.