Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Jechał wprost na policjanta, ten wyciągnął broń i strzelił!

Wiadomości
W ubiegłym tygodniu jeden z policjantów rudzkiej komendy, w trakcie próby zatrzymania młodego mężczyzny związanego z narkobiznesem, został przez niego potrącony samochodem. Kryminalny oddał strzały w kierunku auta. Decyzją sądu zatrzymany 21-latek, który zaatakował policjanta, najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Rudzie Śląskiej.  Kryminalni z miejscowej komendy podjęli próbę zatrzymania młodego rudzianina, podejrzewanego o handel narkotykami. Mężczyzna, gdy zorientował się, że policjanci chcą go zatrzymać, z impetem ruszył swoim samochodem, lekceważąc policyjne polecenia nakazujące mu zatrzymanie pojazdu, potrącając jednego z policjantów.

Kryminalny, po dopełnieniu procedur związanych z użyciem broni, oddał strzały w kierunku samochodu, co spowodowało, że przestępca kontynuował ucieczkę na piechotę, znikając pomiędzy gęstymi zabudowaniami kilkaset metrów dalej. Użyty pies tropiący znalazł woreczki z narkotykami, które rudzianin wyrzucał w trakcie ucieczki. Potrącony policjant trafił na badania do szpitala. Na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń - relacjonują policjanci

Na miejscu przez wiele godzin pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Zabezpieczono dwa samochody, z których korzystał przestępca, a w jednym z nich ponad 500 działek różnych narkotyków, woreczki strunowe i wagi elektroniczne. Przez blisko tydzień policjanci poszukiwali 21-letniego rudzianina, sprawdzając wszystkie sygnały i miejsca, w których mógł się ukrywać. Był on już wcześniej notowany za czynną napaść na policjanta.

Kryminalni deptali mu po piętach do wczoraj. 21-latek prawdopodobnie wiedział, że dalsze jego ukrywanie się nie ma sensu i wraz z adwokatem zgłosił się w rudzkiej prokuratury. Po usłyszeniu zarzutów młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do sądu. Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Źródło: slaska.policja.gov.pl
Foto: Pixabay.com


Komentarze