Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Jechał autem pod wpływem alkoholu i marihuany

Wiadomości
fot. KMP w Chorzowie
Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali rutynowej do kontroli mężczyznę, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Jak się jednak okazało to był dopiero początek problemów.

Rutynowa kontrola okazała się być początkiem problemów 40-letniego mieszkańca Katowic. Przykuł on uwagę chorzowskich mundurowych, bo na widok oznakowanego radiowozu zaczął się nietypowo zachowywać. Gdy podeszli do auta od razu wyczuli woń alkoholu, badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych, mężczyzna wsiadł za kierownice swojego auta bedąc pod wpływem alkoholu. Jak się okazało to był dopiero początek jego problemów.

Jak informuje policja, kierujący samochodem 40-letni mieszkaniec Katowic miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie przeszukania samochodu policjanci ujawnili marihuanę. Ponadto badanie kierującego na urządzeniu Drug-Read, jednoznacznie pokazało, że prowadził on swój samochód, będąc pod wpływem marihuany. Reasumując, nocna eskapada skończyła się dla kierowcy w policyjnym areszcie, teraz o jego losie zadecyduje sąd.