Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Jazda hulajnogą na DTŚ w tunelu

Wiadomości
fot. ZDM Gliwice
Wielu użytkowników dróg zapomina, że rowerem lub hulajnogą (nawet elektryczną) nie można poruszać się wszędzie. Przykładem jest gliwicki tunel, przez który przebiega DTŚ.

W ostatnich dniach takie zdarzenia miały miejsce z udziałem rowerzysty oraz użytkownika hulajnogi. 

Rowerzysta podróżujący w niedzielne popołudnie wjechał na DTŚ od strony DK88 z kierunku Kleszczowa i podróż swoją zakończył na zjeździe do ulicy Robotniczej. Natomiast użytkownik hulajnogi wjechał na DTŚ przy wiadukcie na ulicy Sienkiewicza, do tunelu (kierunek Katowice) po czym zjechał łącznicą na ulicę Dworcową, w kierunku Placu Piastów.

-Wszystkie wizyty nieproszonych gości w tunelu są wychwytywane przez system monitoringu wizyjnego, który automatycznie przekazuje komunikat o treści - "Człowiek w tunelu" - do Centrum Sterowania Ruchem. W przypadkach powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym tunel zostaje zamknięty. Nieodpowiedzialne zachowania przyczyniają się do powstawania znacznych utrudnień dla kierowców, którzy muszą wówczas podróżować trasą objazdową - informuje ZDM w Gliwicach. 

W przypadku wszystkich wykroczeń powiadamiane są jednocześnie odpowiednie służby, które mogą wyciągnąć konsekwencje przewidziane przepisami prawa.