Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Jaworzno: ścieki prosto do Przemszy! Mamy swoją Warszawę?! [AKTUALIZACJA]

Wiadomości
W wyniku awarii zbiornika przepompowni ścieków przy Batorego w Jaworznie - ścieki stamtąd trafiają kanałem burzowym do Przemszy! Cześć z pewnością dotrze do Wisły przepływając wcześniej przez Mysłowice. Wieczorem od godz. 17.00 - znaczna część ścieków trafia do oczyszczalni beczkowozami. Część ścieków będzie od 21.00 ozonowana i w takiej oczyszczonej formie trafi do Przemszy.

Awaria miała miejsce wczoraj - jak informują Wodociągi Jaworzno - na skutek awarii doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni ścieków przy ul. Batorego. Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o awarii służby techniczne Wodociągów Jaworzno podjęły standardowe działania naprawcze mające na celu przywrócenie normalnej pracy obiektu.

Udało się dopiero w późnych godzinach nocnych. Jednak po kilku godzinach pracy, zbiornik uległ kolejnej awarii.

Dziś wznowiono prace naprawcze w komorze zbiornika oraz niezwłocznie przekazano informację do publicznej wiadomości. Warunki pracy, ze względu na specyfikę obiektu i materii w niej płynącej, są ciężkie.

Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do rzeki Przemsza. W najbliższym czasie rozważana jest również możliwość ozonowania ścieków - informują Wodociągi Jaworzno. 

Aktualizacja informacji o awarii pompowni ścieków przy ul. Batorego:

- wciąż trwają prace naprawcze.
- już dziś około godziny 19:00 planowane jest uruchomienie ozonatorki, której zadaniem będzie ozonowanie ścieków w celu eliminacji z nich zanieczyszczeń biologicznych.
- w dniu dzisiejszym także rozpocznie się transportowanie ścieków beczkowozami z pompowni bezpośrednio na oczyszczalnie, co znacznie zmniejszy ilość ścieków trafiających do przelewu burzowego.
- prowadzone są rozmowy z firmami zewnętrznymi, które specjalizują się w usuwaniu tego typu awarii m. in. dysponują właściwym sprzętem spawalniczym. Swoją pracę związaną ze spawaniem i wzmocnieniem zbiornika rozpoczną już jutro rano.
- wszystkie właściwe służby o powstałej awarii zostały poinformowanie.

Foto: Wodociągi Jaworzno


Komentarze