Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Jaworzno: policjanci wraz z mieszkańcami uratowali życie chorej kobiecie

Wiadomości
fot. KMP w Jaworznie
Nieprzytomną kobietę leżącą na ławce przy ul. Klonowej w Jaworznie znaleźli policjanci prewencji. Jak się okazało, 56-latka choruje na cukrzycę.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, około godziny 20.00. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego  jaworznickiej komendy zostali skierowani na interwencję związaną z kobietą, która miała leżeć przed blokiem. Mundurowi namierzyli poszkodowaną i podjęli interwencję, sprawdzając funkcje życiowe.

Z kobietą nie było kontaktu, nie reagowała na żadne bodźce, miała niską temperaturę ciała i drżenie mięśni - podała KMP w Jaworznie. 

Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie, a mieszkańcy pobliskiego bloku dostarczyli wodę, słodycze i zimny okład.

Gdyby nie zdecydowane działania jaworznickich policjantów i mieszkańców bloku przy ul. Klonowej ta historia mogłaby skończyć się tragicznie.

Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę i sytuacje kryzysowe. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się. Dzwońmy pod numer 997 lub 112.

Źródło: KMP w Jaworznie