Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

W Jaworznie powstało Laboratorium Biznesu. Innowacyjna przestrzeń dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców

02 sierpnia 2022 r. odbyła się inauguracja Jaworznickiego Laboratorium Biznesu. Autorem innowacyjnej przestrzeni dla biznesu, działającej w Jaworznie jest jaworznicki Urząd Pracy, który środki na realizację projektu pozyskał z rezerwy Funduszu Pracy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Nowe spojrzenie – Nowe możliwości”.

Jaworznicki Urząd Pracy stworzył miejsce, które umożliwi mieszkańcom Jaworzna oraz regionu bezkosztowo i bezproblemowo przetestować pomysł biznesowy, jak również predyspozycje przedsiębiorcze, a także uzyskać informacje w obszarach przedsiębiorczości, zarówno na etapie kreowania (powstawania) biznesu jak i rozwoju własnej firmy. W Laboratorium działają trzy przestrzenie: strefa kreatywności, co-workingu oraz informacji.

­Strefa kreatywności – umożliwia kreowanie postaw przedsiębiorczych i przetestowanie pomysłu biznesowego. Grupą docelową punktu są osoby młode planujące przygodę z biznesem oraz osoby posiadające własną wizję na biznes. Zajęcia w ramach strefy kreatywności prowadzą pracownicy merytoryczni, których rolą jest diagnozowanie, rozwijanie i promowanie wspomnianych postaw przedsiębiorczych. Stosowane przez pracowników metody oraz narzędzia opierają się głównie na innowacjach, nieszablonowym formatowaniu standardowych rozwiązań i mechanizmach gier szkoleniowych.

­Strefa co-working to otwarte miejsce pracy i spotkań, pozwalające ograniczyć przedsiębiorcy ponoszenie kosztów wynajmu biura. Dodatkowo w ramach tej przestrzeni będzie można korzystać z organizowanych szkoleń, warsztatów oraz konferencji dedykowanych przedsiębiorcom z Jaworzna i regionu.

Korzystanie z tej strefy sprzyja nawiązywaniu i tworzeniu nowych kontaktów biznesowych, pozwala uniknąć kosztownego wynajmu biura, umożliwia przedsiębiorcom szybki dostęp do Internetu i urządzeń biurowych oraz ułatwia prowadzenie biznesu. Ponadto przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z sali konferencyjnej lub zorganizować spotkanie z klientami.

­Strefa Informacji - zasadniczym celem działania tej strefy jest udzielanie jasnych i precyzyjnych wskazówek, ukierunkowujących przedsiębiorcę, a w szczególności adeptów biznesu, w poszukiwaniu wsparcia przy tworzeniu lub rozwoju biznesu. Strefa posiada zintegrowaną bazę instytucji udzielających pomocy przedsiębiorcom.

W ramach punktu przedsiębiorca otrzyma informację o:

­-dostępnych instrumentach i formach wsparcia ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej oraz tworzenie miejsc pracy,

­-danych kontaktowych jednostek i organizacji, które udzielają pomocy przedsiębiorcom,

-organizowanych spotkaniach i szkoleniach dopasowanych do potrzeb użytkowników,

­ -wolnych lokalach i terenach na inwestycję,

-miejskich inicjatywach wsparcia przedsiębiorczości i wydarzeniach biznesowych.

Jaworznickie Laboratorium Biznesu jest receptą na rozwój przedsiębiorczości, która doprowadza do wzrostu postaw przedsiębiorczych wśród lokalnej społeczności, dlatego hasłem przewodnim Laboratorium to „Zmieniamy pasję w biznes. Doświadcz tego z nami”.