Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Jastrzębski Węgiel przegra walkowerem przez koronawirusa? [AKTUALIZACJA]

Miasta
Najprawdopodobniej siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrają walkowerem pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Lidze Mistrzów. Wszystko z powodu chęci zachowania bezpieczeństwa wobec ewentualnego zarażenia koronawirusem!

Jastrzębski Węgiel miał zagrać w najbliższy czwartek we włoskiej miejscowości Trento ćwierćfinałowy mecz LM z Trentino Itas. Jednak zarząd klubu, tak jak trenerzy i zawodnicy, nie chcą wystąpić tam w wskazanym pierwotnie terminie. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech. W poniedziałek o swojej decyzji Jastrzębski Węgiel poinformował przeciwników i europejską federację. Jednak CEV uznało, że zagrożenia nie ma i nakazało polskiemu zespołowi przylecieć do Włoch i rozegrać spotkanie w wyznaczonym terminie. W innym razie, Włosi wygrają walkowerem.

CZYTAJ TAKŻE - Koronawirus już w Polsce

W nawiązaniu do komunikatu Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. z dnia 02.03.2020r. w sprawie  odwołania wyjazdu naszego zespołu na ćwierćfinałowy mecz nr 5-003 w ramach Ligi Mistrzów z Trentino Itas informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 03.03.2020r. otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, w którym CEV nie wyraził zgody na przełożenie terminu rozegrania tego meczu i tym samym potwierdzony został termin rozegrania meczu w dniu 05.03.2020r. o godzinie 20:30  w hali BLM Group Arena w Trento.

CEV swoje stanowisko uzasadnił faktem, że  prowincja Trydentu nie należy do tych regionów i obszarów na terytorium Włoch, dla których władze krajowe Włoch wydały zalecenia dotyczące organizowania wydarzeń sportowych za zamkniętymi drzwiami do 8 marca włącznie. Z kolei władze polskie na szczeblu krajowym i lokalnym nie przyjęły żadnych oficjalnych postanowień, które uniemożliwiłyby naszemu zespołowi podróż do Trentino. Brak wyjazdu naszej drużyny na mecz z Trentino Itas  skutkować będzie wynikiem 3-0 na korzyść zespołu gospodarzy.

Jednak zdaniem klubu CEV pominął fakt, że  w godzinach wieczornych w dniu 02.03.2020r. władze lokalne miasta Trydent na konferencji prasowej poinformowały  o pierwszym przypadku koronawirusa w ich mieście. Ponadto Główny Inspektor Sanitarny w Polsce – z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego – nie zaleca obecnie podróżowania  m.in. do Włoch.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. podaje, że podtrzymuje swoje stanowisko z dnia 02.03.2020r., co oznacza, że nasz zespół nie wyjedzie na mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów do Włoch i nie weźmie udziału w meczu nr 5-003.

Jednocześnie podajemy, że wystąpimy do CEV o ponowne przeanalizowanie przedmiotowej sprawy i zmianę decyzji poprzez przełożenie terminu rozegrania meczu nr 5-003, jak również wystąpimy do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o interwencję w tej sprawie.

oświadczenie jastrzębskiego węgla

Z komunikatu wynika, że Jastrzębski tak czy siak nie poleci do Włoch i liczy na wyrozumiałość. 

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy nowe oświadczenie od Jastrzębskiego Węgla! Ostatecznie mecz zostanie rozegrany w innym terminie.

W związku ze stanowiskiem Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV z dnia 04.03.2020r. Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że CEV na skutek nacisków ze strony naszego Klubu oraz przedstawionych przez nasz Klub argumentów popartych stosownymi dokumentami ostatecznie zmienił swoje wcześniejsze stanowisko i wyraził zgodę na przełożenie meczu 5-003 z Trentino Itas. Na ten moment jednak nie jest jeszcze znane miejsce oraz termin rozegrania tego spotkania.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. przy poparciu i we współpracy z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz polskiego przedstawiciela we władzach CEV w osobie szefa Komisji Organizacji Wydarzeń Sportowych na bieżąco czynił wszelkie możliwe w tym zakresie starania, by osiągnąć zamierzony efekt i uniknąć sytuacji, w której Klub musiałby oddać walkowerem mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jednocześnie wyrażamy wielką satysfakcję z końcowego rozstrzygnięcia tej wyjątkowo trudnej dla Jastrzębskiego Węgla i całego środowiska jastrzębskiej siatkówki sprawy, gdyż uważamy, że przyznanie naszemu rywalowi wyniku 3-0 na jego korzyść w obecnych okolicznościach byłoby dla nas krzywdzące.

Raz jeszcze podkreślamy, że zdrowie zawodników było i jest dla nas najważniejsze, a potwierdzeniem słuszności naszych wcześniejszych obaw jest stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 04.03.2020r., który nie rekomenduje naszego wyjazdu do Włoch ze względu na panującą tam sytuację, a ewentualny wyjazd naszej drużyny do Włoch skutkowałby nałożeniem dwutygodniowej kwarantanny na cały zespół po powrocie do kraju, co uniemożliwiłoby nam rozegranie meczu rewanżowego z Trentino Itas w Lidze Mistrzów oraz dalsze uczestnictwo w końcowej fazie rozgrywek na szczeblu krajowym.  

fot. JW


Komentarze