Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Jastrzębie- Zdrój: ruszyło go sumienie, sam się zgłosił na policję

Wiadomości
Wczoraj po południu policjantów z jastrzębskiej komendy spotkała niecodzienna sytuacja. Mundurowy pełnił w tym czasie służbę dyżurnego, gdy podszedł do niego mężczyzna. Zgłosił on policjantowi, że posiada kartę bankomatową, którą się posługiwał, choć nie należy do niego i chce ją dobrowolnie oddać.

Wczoraj około 12.45 do policjanta pełniącego służbę dyżurnego jastrzębskiej komendy podszedł mężczyzna. Oświadczył, że posiada przy sobie kartę bankomatową, która nie należy do niego i chce je dobrowolnie oddać.

Jastrzębianin przyznał się, że znalazł ją parę dni wcześniej i za jej pomocą dokonywał płatności. Mundurowy przyjął to niecodzienne zgłoszenie i przy współudziale policjantów kryminalnych wykonali dalsze czynności. Według jego oświadczenia miał ją znaleźć w sobotę na jednym z postojów TAXI. Przez weekend dokonał kilkanaście razy transakcji zbliżeniowych tą kartą.

Łączna kwota transakcji to niecałe 400 złotych. Karta bankomatowa należała do jednego z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Właściciel zablokował swoją zagubioną kartę, gdy zorientował się, że ktoś z jego konta wypłaca pieniądze. Jak przyznał 53-latek "ruszyło go sumienie" i bardzo żałuje swojego zachowania. Postanowił zgłosić się na komendę, a wypłacone środki oddał poszkodowanemu. Mężczyzna popełnił przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Z uwagi na zachowanie mężczyzny, Pan prokurator uznał ten czyn zabroniony za przypadek mniejszej wagi.

foto: KMP Jastrzębie- Zdrój


Komentarze