Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Jaki samochód rodzinny wybrać?

Nie ma co się oszukiwać, samochód rodzinny nie zachwyci nas sportową linią, czy też niesamowitym przyspieszeniem do setki. Nadrabia jednak tym, co w czasie dalekiej wyprawy jest najważniejsze, czyli wygodą. Kiedy wsiadamy do rodzinnego auta, możemy poczuć się jak w domu. Wiele miejsca oraz funkcjonalne dodatki tylko i wyłącznie umilają nam drogi. Na jaki samochód rodzinny warto postawić?

Samochód dla rodziny - jaki powinien być?

Dobry samochód rodzinny to taki pojazd, w którym każdy pasażer będzie czuł się zarówno swobodnie, jak i komfortowo. W związku z tym nikogo nie powinien dziwić fakt, że producenci takich aut starają się możliwie zmaksymalizować przestrzeń bagażową oraz pasażerską. Właśnie dlatego w czasie wybierania samochodu rodzinnego należy zwrócić uwagę na ilość miejsca nad głową, czy też na nogi. Nie bez znaczenia w czasie podróży jest także ilosć schowków. Powinny być odpowiednio pojemne, gdyż w przeciwnym razie nie pozwolą na pomieszczenie zabawek, akcesoriów podróżnych, czy też narzędzi. Osoby, które będą podróżowały w tylnym rzędzie, z pewnością docenią złącza USB, czy też dodatkowe miejsca na napoju. Równie istotna jest wielostrefowa klimatyzacja, która niekiedy wbrew temu, co mówi sprzedawca, nie działa poprawnie. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić samochód na www.carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin.

Bezpieczeństwo samochodu rodzinnego

Prawda jest taka, że każdy samochód rodzinny powinien być możliwie bezpieczny. Kurtyny oraz poduszki bezpieczeństwa, systemy montażu fotelików dziecięcych Isofix, anatomiczne zagłówki, czy też strefy kontrolowanego zgniotu to absolutna norma. Bezpieczeństwo bierne jest bardzo istotne, jednak równie ważne jest samo zapobieganie wypadkom. Właśnie dlatego w czasie zakupu samochodu należy zwrócić uwagę na to, w jakie systemy jest wyposażony. Z roku na rok coraz więcej aut może pochwalić się rozwiązaniami wspierającymi kierowcę na drodze. ESP, ABS, czy też ASR to nic nowego, jednak aktywne tempomaty, czujniki martwego pola, czy też systemy rozpoznawania zagrożeń to ciekawe innowacje, których sprawność może zostać potwierdzona przez bestvin.pl.

Kombi, van, czy SUV - na co się zdecydować?

To, na jaki typ nadwozia warto się zdecydować, zależne jest przede wszystkim od potrzeb konkretnej rodziny. Spore kombi z segmentu D to propozycja dla osób, które oczekują prostoty poruszania się w ruchu miejskim oraz pojemności wnętrza. Jeśli jednak ilość miejsca w tym wypadku nie będzie wystarczająca, konieczne będzie zdecydowanie się na vana. Więcej miejsca nad głową, wygodna pozycja za kierownicą, czy też ogromna ilość przydatnych schowków to coś, co spodoba się nie jednej osobie. Wielkość aut tego typu wpływa także na ich bezpieczeństwo, co jest równie ważne. Ostatnimi czasy jednak największą popularnością cieszą się auta typu SUV. W samochodach tych została połączona dynamika auta sportowego, przestronność vana oraz możliwości terenówki. Właśnie dlatego, jeśli szukasz pojazdu, którym chcesz wygodnie podróżować, a komfortowa pozycja jest dla ciebie równie ważna, to SUV będzie idealnym rozwiązaniem.

 


Komentarze