Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Industriada w Czeladzi. Co się będzie działo w galerii „Elektrownia”?

fot. UM Czeladź
Przed nami 12. edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki. Podczas zaplanowanej na sobotę, 11 września, Industriady na fanów poprzemysłowych klimatów czeka 341 wydarzeń w 25 miejscowościach. Wiele atrakcji przygotowano również w Czeladzi.

W sobotę, 11 września, w całym województwie śląskim miłośnicy zabytków techniki będą mieli swoje święto. Wszystko za sprawą Industriady, która tradycyjnie już zawita do Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 od wystawy malarstwa Jolanty Kuśmierskiej „Wojna Światów”. Chwilę wytchnienia zapewni też wystawa fotografii Beaty Orłowskiej „Kobieta o kobietach”.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Dla nich przygotowano m.in. Maszynoland, czyli industrialny plac zabaw, a także warsztaty i zabawy. 

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy m.in. warsztaty, animacje, gry, konkursy oraz doświadczenia i pokazy dla dzieci i młodzieży. Będzie cyrkowa parada maszyn zrobionych samodzielnie, wspólne tworzenie maszyn i kształtów z balonów oraz warsztaty kreatywne z klocków LEGO

wymieniają organizatorzy.

Ponadto, przez cały dzień będzie można zwiedzać budynek obecnej galerii „Elektrownia” z zabytkowymi urządzeniami takimi, jak generator „Wanda”, przetwornice czy pulpit sterowniczy.

Zwieńczeniem tegorocznej Industriady będzie koncert zespołu GOORA wraz ze spektaklem i pokazem świetlno-wizualnym.

Muzyka z hybrydowego gatunku chillout ambient electronic rock z elementami charakterystycznych dźwięków i odgłosów, jakie mogły być wydawane przez pracujące maszyny ulokowane w byłej elektrowni oraz w innych obiektach byłej KWK „Saturn” dodadzą prawdziwego uroku całemu wydarzeniu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Źródło: UM Czeladź