Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice

Artykuły
Są młodzi, ale gotowi działać na rzecz miasta. Będą dbać o interesy mysłowickiej młodzieży i brać czynny udział w życiu naszego miasta. W poniedziałek 7 czerwca odbyła się sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice 7. kadencji, podczas której młodzi ludzie złożyli ślubowanie i wybrali prezydium: przewodniczącego, jego zastępcę i sekretarza rady.
Młodzieżowa rada miasta to, można powiedzieć, taka mała kuźnia talentów samorządowych. To są młodzi ludzie, przedstawiciele naszych szkół, którzy w przyszłości mogą również zostać radnymi miejskimi, radnymi dzielnicowymi, a nawet parlamentarzystami. Uważam, że takiego doświadczenia, jak tutaj na sali zdobędą, nie zdobędą ani w szkole, ani w domu
– mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Wśród 23 nowych radnych są m.in. młodzieżowa prezydent naszego miasta czy posłanka Sejmu Dzieci i Młodzieży. Nie wszyscy uczą się w Mysłowicach, ale wszyscy tu mieszkają. I wszyscy chcą działać na rzecz swojego miasta.

Chciałabym, żeby zaczęło się dziać, żeby młodzież się bardziej angażowała, chciałabym zorganizować przede wszystkim więcej takich gier miejskich i postawić na integrację, bo sama widzę, że ta młodzież się sama nie integruje i trzeba coś zorganizować – mówi Zofia Grodzka, przewodnicząca MRMM 7. kadencji.

Instytucja młodzieżowej rady powróciła po dwóch latach nieobecności spowodowanych pandemią. Młodzi samorządowcy muszą teraz przypomnieć o sobie mieszkańcom. Na szczęście ani pomysłów, ani entuzjazmu im nie brakuje.

Mam taki pomysł, żeby wspólnie, nie tylko jako sama rada, ale właśnie jako cała młodzież miasta Mysłowice, a przynajmniej ci, którzy chcą się zaangażować, żeby mieli szansę się zaangażować we wspólne nasze dobro, w taką pozytywną energię, dzięki której będziemy mogli budować dobre, piękne miasto – przekonuje Adrian Głowacz, wiceprzewodniczący MRMM 7. kadencji.

Są pomysły, np. sprzedawanie waty cukrowej jako zbiórka np. na schronisko miejskie i nie tylko – dodaje Kacper Górny, sekretarz MRMM 7. kadencji.

W ubiegłych latach młodzieżowi radni współorganizowali m.in. Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, mysłowickie Dni Seniora, finały WOŚP-u i inne imprezy charytatywne. Rozmawiali też o ważnych dla młodzieży kwestiach, jak m.in. akceptacja wśród rówieśników czy depresja młodych ludzi. 23 nowych radnych swoją funkcję będzie pełniło społecznie. Urzędować będą przez najbliższe 2 lata. Listę ich nazwisk znajdziecie tutaj.


Komentarze