Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

IKEA uruchamia Mobilny Punkt Odbioru Zamówień

Wiadomości
TAGIIKEA
IKEA bliżej niż myślisz! We wtorek, 19 stycznia 2021 roku, sklep IKEA w Katowicach uruchomił Mobilny Punkt Odbioru Zamówień w Tarnowskich Górach. Zlokalizowany jest on przy ul. Zagórskiej 187. To już szóste tego typu miejsce na terenie województwa śląskiego, w którym można odebrać produkty IKEA zakupione online.

Poza tym klienci regionu mogą korzystać także z usługi „Dostawa do Paczkomatów”. 

Zależy nam na budowaniu bliskości marki z konsumentami, nie tylko w najbliższym obszarze naszego sklepu, ale w całym województwie śląskim. IKEA konsekwentnie kontynuuje rozwój w kierunku wielokanałowości, odpowiadając na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów

tłumaczy Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu / zrównoważonego rozwoju IKEA w Katowicach.

Do tej pory na mapie woj. śląskiego Punkty Odbioru Zamówień IKEA znajdowały się w Katowicach, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku i Bielsku-Białej. Teraz do tych miejsc dołączają także Tarnowskie Góry.  Dzięki temu klienci mogą robić zakupy w wygodny i bezpieczny sposób za pośrednictwem strony IKEA.pl oraz Mobilnej Aplikacji IKEA.

Mieszkańcy Tarnowskich Góry i okolic, podobnie jak ci z Rybnika, mogą korzystać ze wzorowanego na IKEA NEAR YOU w Danii Mobilnego Punktu Odbioru Zamówień, gdzie towar odbierany jest przez klienta bezpośrednio z parkingu galerii handlowej. Koszt tej usługi, którą wybiera się po dokonaniu transakcji, to 29 zł bez względu na wielkość zamówienia I bez ograniczeń wagowych. Klient niezależnie od tego, czy kupi na przykład sam materac, czy kuchnię zapłaci za dostawę tę samą cenę

tłumaczy Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu / zrównoważonego rozwoju IKEA w Katowicach.

Mobilny Punkt Odbioru Zamówień w Tarnowskich Górach zlokalizowany jest przy ul. Zagórskiej 187 (na parkingu przy sklepie Kaufland). Działa od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00, a także w soboty i niedziele handlowe od 9.00 do 12.00. Pierwsze zamówienia kupujący odbiorą jeszcze w tym tygodniu.

Zależy nam na budowaniu bliskości marki z konsumentami, nie tylko w najbliższym obszarze naszego sklepu, ale w całym województwie śląskim. Przyświeca nam hasło „IKEA bliżej niż myślisz”, dlatego konsekwentnie kontynuujemy rozwój w kierunku wielokanałowości, odpowiadając na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów

mówi Monika Kosakiewicz-Komasara.

A Klienci IKEA coraz częściej korzystają z usług dostaw do domu, w tym coraz chętniej z usługi „Zamów i Odbierz”, dokonując zakupów na IKEA.pl. Udział sprzedaży online w całkowitej sprzedaży w roku finansowym 2020 (wrzesień 2019 – sierpień 2020) wzrósł dwukrotnie z 10 do 20 procent, natomiast liczba odwiedzin na stronie IKEA.pl wzrosła o 30% do rekordowego poziomu 154 milionów. Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków online w IKEA na świecie. Już teraz w całym kraju klienci mogą zamawiać produkty z asortymentu firmy do 62 Punktów Odbioru Zamówień IKEA.

Jesienią 2020 roku IKEA  wprowadziła nową usługę „Dostawa do Paczkomatów”. Klienci kupujący produkty online mogą wybrać jeden z ponad 9 tysięcy - w tym 1370 w woj. śląskim - Paczkomatów InPost w całej Polsce, do których trafi zamówienie.

Do Paczkomatów InPost klienci mogą zamawiać produkty, które mieszczą się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38cm i o wadze do 24kg. Podczas zakupów na stronie IKEA.pl lub przez Aplikację IKEA system sam oceni, czy wybrane produkty mogą zostać dostarczone do Paczkomatu InPost. Nowa metoda dostawy jest dostępna dla około 4000 artykułów z oferty dostępnej na IKEA.pl. Koszt usługi jest stały i wynosi 12 złotych

mówi Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu / zrównoważonego rozwoju IKEA w Katowicach.

Wśród produktów, jakie mieszkańcy województwa śląskiego, w wygodny i bezpieczny sposób zakupili poprzez kanały sprzedaży online, są m.in. elementy wyposażenia kuchni, sofy, stoliki kawowe, komody, szafy, lustra, czy materace. Nie brakuje także drobnych elementów dekoracyjnych, jak: dywany, komplety pościeli, zasłony, lampy i klosze.

Wśród najbardziej popularnych produktów w miastach, gdzie znajdują się Punkty Odbioru Zamówień IKEA, są: wieszaki (Gliwice), ramki (Częstochowa), talerzyki (Rybnik) i talerze (Bielsko-Biała).        

Więcej na stronie IKEA.pl.


Komentarze