Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

IKEA ogłasza akcję naprawczą stołu do przewijania dzieci

Wiadomości
Sprzedawca apeluje do wszystkich klientów, którzy posiadają stół do przewijania SUNDVIK, by zabezpieczyli składaną część za pomocą dołączonych do mebla okuć zabezpieczających. IKEA została poinformowana o trzech przypadkach, gdy dzieci spadały z tego stołu.

W każdym z tych przypadków stół nie był zabezpieczony za pomocą okuć w sposób opisany w instrukcji montażu.

Bezpieczeństwo produktów jest dla IKEA najważniejsze i jest nam bardzo przykro, że doszło do tych zdarzeń, choć na szczęście, według naszej wiedzy, dzieciom nic poważnego się nie stało. Postanowiliśmy działać zapobiegawczo i poprawić informacje dotyczące produktu”

Emelie Knoester, Kierownik Działu IKEA dla Dzieci

W sytuacji, gdy okucia nie były zamontowane i zostały zgubione, należy skontaktować się z IKEA, aby otrzymać bezpłatnie nowy zestaw.

Jak ustalono, wielu klientów wykorzystuje ten produkt na co dzień jako stół do przewijania, jednak nie używa okuć zabezpieczających, których zastosowanie jest przedstawione w instrukcji montażu. Głównym przeznaczeniem mebla jest przewijanie małych dzieci. Dodatkowo, może służyć do przechowywania.

W ramach działań zapobiegawczych IKEA ogłasza akcję naprawczą. Klienci, powinni skontaktować się z IKEA, aby otrzymać bezpłatnie nowe elementy. Nie jest wymagane przedstawienie dowodu zakupu.

IKEA jest przekonana, że produkt jest całkowicie bezpieczny, jeśli jest użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem oraz dołączoną instrukcją montażu.

Więcej informacji można pod numerem telefonu 22 275 05 00.


Komentarze