Hokejowe Derby Śląska dla Katowic! Przegrana tyszan [WIDEO]

Gksgks

Redakcja

29 stycznia 2020

W wtorkowy wieczór w "Satelicie" rozegrano śląski klasyk hokejowy GKS Katowice - GKS Tychy. Gospodarze wygrali w świętej wojnie 5:3!

W ramach 45. kolejki fazy zasadniczej GKS Katowice podejmował u siebie osłabiony brakami w kadrze GKS Tychy. Już po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:0, co niewątpliwie ustawiło mecz. Tyszanie nie zdołali odrobić strat, mimo że wygrali trzecią tercję. Świetny mecz rozegrał Patryk Krężołek, który w drugiej tercji odebrał tyszanom jakiekolwiek nadzieje na odrobienie straty.

GKS Katowice – GKS Tychy 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)
1:0 Tuukka Rajamaki – Tadej Cimzar – Nestori Lahde (11:21) 5/4
2:0 Kamil Paszek – Szymon Mularczyk – Błażej Salamon (14:10)
3:0 Patryk Wajda – Jussi Makkonen – Tuukka Rajamaki (23:02)
3:1 Christian Mroczkowski – Michael Cichy – Alex Szczechura (25:51) 5/4
4:1 Patryk Krężołek – Mathias Porseland – Grzegorz Pasiut (26:55)
5:1 Patryk Krężołek – Grzegorz Pasiut – Marcin Kolusz (33:08) 5/4
5:2 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Gościński (37:27)
5:3 Patryk Kogut – Radosław Galant – Bartłomiej Jeziorski (48:24)

GKS Tychy: Murray (Zawalski) – Bizacki, Novajovsky; Klimenko, Komorski, Yafimenka – Pociecha, Ciura; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Kolarz, Tuhkanen; Witecki, Galant, Jeziorski – Galoha, Kogut, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.