Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Historyczne odkrycie w Bieruniu i szczątki dwóch ciał pilotów AKTUALIZACJA

Jak donosi portal Noweinfo.pl, w Lesie Gołys znaleziono fragmenty zestrzelonego radzieckiego samolotu oraz szczątki ciał jego załogi. W tej chwili mowa o szczątkach dwóch radzieckich pilotów.

Najpierw informowaliśmy o tym, że nieoficjalnie znaleziono wrak B-25 Mitchell - amerykańskiego samolotu, którego używało radzieckie wojsko pod koniec IIWŚ. O sprawie informował jako pierwszy 112Tychy - Tyskie Służby Ratunkowe.

AKTUALIZACJA - POTWIERDZONE SZCZĄTKI DWÓCH PILOTÓW

O tym, że w bieruńskim lesie na Kolonii znajduje się wrak samolotu z II wojny światowej, wiedzą chyba wszyscy mieszkańcy. Przez lata znajdowano jego fragmenty. Zidentyfikowano również lej po uderzeniu maszyny w ziemię. Jednak nigdy nie znaleziono tego, co najważniejsze - wraku maszyny B-25 Mitchell, która według relacji świadków rozbiła się w Bieruniu w nocy 19 stycznia 1945 roku. Był to samolot radziecki - nie wiadomo, dlaczego leciał tak głęboko w niemieckiej strefie. Z relacji świadków i samego kapitana maszyny wynika, że B-25 został zestrzelony nad Oświęcimiem. Zginąć miało 4 członków załogi, zaś Dowódca Aleksiej Boczin trafił do niemieckiej niewoli.

CZYTAJ TAKŻE - Wrak samolotu z drugiej wojny światowej w Bieruniu?

Jak donosi Noweinfo.pl raczej nie odnaleziono całego wraku. Za to poszukiwacze odkryli szczątki dwóch radzieckich pilotów, którzy zginęli podczas tej tragedii. Ponadto zidentyfikowano kolejne fragmenty maszyny. 


Komentarze