Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawę! Wygrane Piasta i Rakowa! [FOTO]

Mid 20614291

Redakcja

14 czerwca, 2020

Wspaniałe zakończenie rundy zasadniczej w wykonaniu piłkarzy Górnika Zabrze. Na własnym stadionie pokonali lidera tabeli - Legię Warszawę - 2:0!

Górnik Zabrze po remisie w derbach z Piastem Gliwice nie miał już szans do wskoczenia do pierwszej ósemki. Jednak mógł zakończyć rundę zasadniczą zwycięstwem z innym odwiecznym rywalem - Legią Warszawą! Lider PKO BP Ekstraklasy przyjechał do Zabrza w bardzo komfortowej sytuacji w tabeli. Może z tego powodu zlekceważył Górnik, który za wszelką cenę chciał udowodnić coś swoim kibicom, którzy niestety musieli obserwować to spotkanie przed ekranami swoich telewizorów, komputerów, telefonów.

Strzelanie rozpoczął Jimenez w 29. minucie. Uderzył z dystansu po ziemi. Piłka łatwa do wybronienia, ale Majecki popełnił olbrzymi błąd i pozwolił, aby futbolówka przeturlała się pod jego ciałem i wpadła do siatki. Droga bramka wpadła po fantastycznym dośrodkowaniu Janzy z rzutu wolnego w 60. minucie. Mocna wrzutka z lewej strony na bliższy słupek. Do piłki doszedł niezawodny Angulo, który uderzeniem głowy przedłużył jej lot na dłuższy słupek i w ten sposób oszukał bramkarza Legii.

Górnik Zabrze po wygranej z Legią ma 41 punktów na koncie i zajął 9. pozycję w rundzie zasadniczej. Dzisiaj swoje spotkania rozegrali również piłkarze Piasta i Rakowa. Mistrz Polski wygrał na wyjeździe 0:2 z Jagiellonią Białystok i zmniejszył stratę do Legii. Raków również zakończył rundę zasadniczą zwycięstwem - 2:1 z Zagłębiem Lubin.