Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Gliwicki szpital wstrzymuje przyjęcia!

Miasta
Wstrzymane planowe przyjęcia, badania, wizyty. Tylko pomoc w stanie zagrożenia życia. Tak w aktualnej sytuacji działa gliwicki szpital nr 4. Sytuacja epidemiologiczna jest poważna. Służba zdrowia od tygodnia działa na najwyższych obrotach.

Pacjenci bardzo często pytają o to, co z zaplanowanymi przyjęciami, wizytami, badaniami. Jak informuje Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach - zostają wstrzymane.

Działamy w trybie ostrego dyżuru skupiając się na udzielaniu pomocy pacjentów w stanie zagrożenia życia - informuje szpital na swoim profilu

Wszystko to podyktowane jest z uwagi na wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Szpital już wcześniej wprowadził całkowity zakaz odwiedzin.

Placówka przypomina, że osoby z podejrzeniem koronawirusa nie powinny zgłaszać się do lekarza rodzinnego, szpitalnego oddziału ratunkowego czy na izbę przyjęć. Jeśli ktoś czuje się źle i wymaga interwencji lekarskiej, powinien trafić na oddział zakaźny unikając publicznego transportu.


Komentarze