Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

GKS Katowice może wygrać szósty mecz z rzędu!

Wiadomości
W weekend zostanie rozegrana jedna kolejka Polskiej Hokej Ligi, bo pod koniec tygodnia rozpoczyna się zgrupowanie kadry narodowej. W piątek GKS Katowice będzie chciał wygrać szósty mecz z rzędu.

Katowiczanie spisują się coraz lepiej. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska rozpoczęła sezon przeciętnie, ale przez blisko miesiąc grała na wyjazdach, bo w „Satelicie" zepsuła się sprężarka do mrożenia lodu. Na początku października GieKSa pokonała Ciarko STS Sanok a później wygrała cztery kolejne mecze, w tym z mistrzem Polski GKS Tychy i drugą drużyną poprzedniego sezonu Re-Plast Unią Oświęcim. Ślązakom wcale nie przeszkodziła przerwa w treningach. W połowie miesiąca katowiczanie zawiesili zajęcia, aby odizolować zawodników i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. W środę rozegrali jeszcze zaległy mecz z Zagłębiem Sosnowiec i pewnie pokonali rywala 5:2. Kolejne kluczowe podania zaliczył Grzegorz Pasiut, który ma już w tym sezonie na swoim koncie 9 asyst.

W piątek czekają katowiczan derby Górnego Śląska z JKH GKS Jastrzębie, który ma spore ambicje w tym sezonie. Drużyna plasuje się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli, w poprzednim tygodniu wywalczyła w dobrym stylu Superpuchar Polski. We wtorek w zaległym spotkaniu 8. kolejki jastrzębianie pokonali Comarch Cracovię 6:1. Błyskawicznie strzelali gole, w połowie meczu w ciągu 12 sekund zdobyli dwie bramki! Najpierw skuteczny był Martin Kasperlik, a później Kamil Wróbel.

W weekend zostanie rozegrana jedna, piątkowa kolejka, bo w niedzielę, 1 listopada rozpoczyna się zgrupowanie kadry narodowej seniorów. Podopieczni Roberta Kalabera przebywać będą w Jastrzębiu-Zdroju, a 4 listopada pojadą do Budapesztu, gdzie rozegrają dwa mecze kontrolne z Węgrami (5.11 i 7.11).

Mecze PHL odbywają się bez udziału widzów, ale piątkowe zmagania kibice hokeja będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv

 

materiał prasowy, fot. PZHL, Michał Chwieduk


Komentarze