Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Gambit Esports wygrywa IEM 2021 Katowice

Wiadomości
screen z transmisji
Za nami tegoroczna edycja Intel Extreme Masters 2021 Katowice. W tym roku z powodu pandemii turniej nie odbył się w Spodku.

Od 2014 roku najlepsi esportowcy świata, zwłaszcza w grze CS;GO spotykali się w katowickim Spodku, aby walczyć o sławę i duże pieniądze. Obok zawodów organizowane były targi IEM Expo dla fanów z całego świata. Niestety pandemia COVID-19 zmieniła wszystko.

Już w ubiegłym roku zawody rozegrano bez udziału publiczności, o czym na kilka dni przed finałami zdecydował śląski wojewoda. W tym roku organizatorzy zdecydowali, że cały turniej, w tym rozgrywki CS:GO, odbędą się online, bez udziału publiczności. W ubiegłym roku zwyciężyła ukraińsko-rosyjska drużyna Natus Vincere. W tegorocznej rywalizacji w Counter Strike w finale znalazły się ponownie ekipy z Europy Wschodniej: Gambit Esport oraz Virtus.pro. Fani esportu pamiętają, jak legendarny skład Virtusów z Polakami na pokładzie wygrało katowicki turniej w 2014 roku. W tym roku "VP" to zespół złożony z graczy z Kazachstanu, Rosji oraz Łotwy.

Obie ekipy dosyć niespodziewanie awansowały do finału. Musiały przejść przez wszystkie fazy, aby znaleźć się w meczu o główną nagrodę. Na pierwszej mapie Vertigo po wyrównanej walce wygrało Virtus.Pro. Jednak kolejne mapy Dust 2 i Train należały do Gambitu. I także czwarta mapa została zdominowana przez Gambit Esports. I już wszystko wskazywało na to, że to będzie łatwa wygrana rosyjskiej drużyny. Ale zawodnicy "VP" nie złożyli broni i wygrali 8 ważnych rund. Ostatecznie przy wyniku 15:12 Gambit zdobyło decydujący punkt i zwyciężyło w IEM 2021.

Świetny mecz rozegrał Hobbit z Gambit Esports. Wszyscy mają nadzieję, że już za rok IEM 2021 powróci do Spodka. 


Komentarze