Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

Zakład Karny w Zabrzu: udaremniono przemyt narkotyków

Wiadomości
Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu po raz kolejny wykazali się czujnością i  udaremnili przedostanie się na teren jednostki narkotyków i innych niedozwolonych przedmiotów.

Funkcjonariusze działu ochrony na dachu jednego z budynków znaleźli pakunek zawierający: środki odurzające oraz dwie przenośne pamięci. Wstępne badanie narkotestem białego proszku o wadze 5,66 g wykazało obecność  amfetaminy. 

Przedmioty zabezpieczono i  przekazano Policji. Dyrektor Zakładu wszczął czynności wyjaśniające.

Dbanie o bezpieczeństwo na terenie jednostki to jedno z podstawowych zadań wszystkich funkcjonariuszy Służby Więziennej. Jego realizację ułatwiają im różne urządzenia techniczne wykorzystywane np. podczas kontroli osadzonych, przedmiotów i pomieszczeń, jednak nie zastąpią one  doświadczenia oraz tzw. ,,szóstego zmysłu” funkcjonariuszy.

Podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych zauważyłem, że kilku skazanych zachowuje się w sposób nienaturalny. Postanowiłem to sprawdzić, o moich spostrzeżeniach poinformowałem dowódcę zmiany. Wspólnie z innymi funkcjonariuszami przeprowadziliśmy dodatkową kontrolę i ujawniliśmy na dachu jednego z budynków pakunek zawierający substancję i przedmioty niedozwolone – powiedział funkcjonariusz działu ochrony.

Przestępcy w związku z obostrzeniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 tj.  czasowe wstrzymanie widzeń z rodzinami na terenie jednostki (zdarzało się, że osoby bliskie próbowały dostarczyć osadzonym narkotyki)  oraz zatrudnienia zewnętrznego, szukają innych dróg przemytu substancji oraz przedmiotów niedozwolonych na teren więzienia. Jedną z nich jest tzw. ,,przerzut” przez więzienny mur.

Źródło: Informacja prasowa


Komentarze