Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Fotoradar przy zakręcie mistrzów DTŚ zrobiło ponad 300 zdjęć w 3 dni

Wiadomości
fot. Krzysztof Mejer - Facebook
Zakręt mistrzów w Rudzie Śląskiej to miejsce, które doczekało się własnego oznaczenia w Google Maps. Od wielu lat dochodzi tam do groźnych kolizji i wypadków.

Od poniedziałku działa fotoradar, który został zamontowany przy tzw. "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej. Urządzenie sfinansowała Ruda Śląska. 

"Zakręt mistrzów" na DTŚ to miejsce, które zna prawie każdy kierowca z naszego regionu. Rok w rok dochodzi tam do kilkudziesięciu poważnych zdarzeń drogowych i jeszcze większej liczby "zwykłych" kolizji. Od lat trwała dyskusja o tym, w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Ostatecznie wybór padł na fotoradar.

W poniedziałek pułapka na nieostrożnych kierowców działa i niestety nie przestraszyła piratów drogowych. Jak informuje wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer fotoradar wykonał już około 360 zdjęć. Oznacza to, że w trzy dni ponad 300 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość na zakręcie mistrzów, która wynosi 80 km/h. 

Mam nadzieję, że kary, które otrzymają kierowcy łamiący przepisy drogowe nie tylko uderzą ich po kieszeni, ale przede wszystkim dadzą im do myślenia. Bo prawda jest taka, że swoją brawurą zagrażają zdrowiu i życiu innych i swojemu - napisał Mejer na swoim profilu facebookowym. 


Komentarze