Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

FLESZ DNIA - śmiertelny wypadek podczas Rajdu Śląska, Andrzej Duda w Dąbrowie Górniczej, Marsz Równości w Katowicach

Wiadomości
Śmiertelny wypadek podczas Rajdu Śląska! Rywalizacja zakończona, Andrzej Duda w Dąbrowie Górniczej. "chwała tym, którzy doprowadzili do zawarcia Porozumienia Dąbrowskiego", Marsz Równości Katowice 2021. Paradę otworzył wiceprezydent miasta - oto najważniejsze dzisiejsze wydarzenia.

Jak poinformował nas oficer prasowy Komendy Miejskiej w Cieszynie st. asp. Krzysztof Pawlik, do wypadku doszło przy ulicy Leśnej, na 4 odcinku samochodowego Rajdu Śląska. Na prostym ruchu drogi pojazd wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Jedna osoba zginęła na miejscu. Stan drugiej osoby jest stabilny.

LINK

W sobotę 11 września przez ulice centrum Katowic przeszedł piąty w historii Marsz Równości. Bez zakłóceń oraz zniszczenia mienia, środowisko LGBT znów wołało o wolność i równość.

LINK

11 września 1980 r. zawarto porozumienie między władzami PRL a robotnikami z Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej. Był to czwarty taki dokument podpisany po strajkach sierpniowych w 1980 roku. Porozumienie to pozwoliło na utworzenie NSZZ "Solidarność".

LINK


Komentarze