Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

FLESZ DNIA - fałszywe paszporty covidowe, zaginiony z Niemiec odnaleziony przez śląskich policjantów, impreza na sali sądowej

Wiadomości
Flesz dnia to najważniejsze trzy newsy z dzisiejszego dnia. Oto co działo się dzisiaj w woj. śląskim!

Na sądowej sali rozpraw w Żywcu odbyła się prawdopodobnie impreza. Wszystko ujawnione zostało na nagraniu jednego z internautów, który wezwał na miejsce policję. "Nie odpuszczę tego, ja mam dosyć! Nie odpuszczę tego żeby w tym kraju, żeby w sądzie, w sali 64 (...) odbywała się impreza" - powiedział mężczyzna, który nagrał całą sytuację.

LINK

Nie wiadomo jak potoczyłby się los zaginionego w Niemczech, cierpiącego na demencję starczą mężczyzny, gdyby nie interwencja policjantów ze śląskiego Komisariatu Autostradowego Policji. Kiedy do stojącego od wielu godzin na poboczu samochodu, podeszli mundurowi, mężczyzna był już mocno zmarznięty i przestraszony.

LINK

Jak ustalili śledczy, członkowie grupy przestępczej wyszukiwali klientów, następnie bez zaszczepienia szczepionką p/covidową wprowadzano ich dane do systemu w charakterze osób zaszczepionych. Na podstawie sporządzonej dokumentacji klient otrzymywał certyfikat poświadczający zaszczepienie się przeciwko tej chorobie. Za taką usługę gang żądał od tysiąca do 1,5 tys. zł. Do tej pory zatrzymano 11 osób.

LINK