Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
22 °C
AAA

FIS Grand Prix Wisła 2020 - organizacja ruchu. Ważne info dla kierowców 

Skocz w Beskidy
W weekend od 21 do 23 sierpnia w Wiśle obędą się zawody FIS Grand Prix Wisła 2020. W związku z organizacją konkursu oraz licznymi remontami na odcinku trasy prowadzącej do Wisły, należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, jak zawsze, będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora

Od 21 do 23 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędą się treningi, kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Już w piątek 21 sierpnia o 16.00 rozpoczną się oficjalne treningi skoczków, a następnie kwalifikacje. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu w rejonie skoczni. Zawody, których rozpoczęcie zaplanowano na sobotę 22 sierpnia o godzinie 16.30 (seria próbna, konkurs indywidualny rozpocznie się o 17.30), potrwają do niedzieli.

Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem konkursu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. W sobotę i niedzielę, od godz. 14.00 do zakończenia zawodów, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka - od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do skrzyżowania z ul. Koszarzyska.

Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki.

W rejonie skoczni po zakończeniu zawodów ruch pojazdów może być utrudniony w związku z opuszczeniem terenu skoczni przez kibiców. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych i policjantów!

Po zakończeniu konkursu, w celu uniknięcia utrudnień w ruchu, zalecamy powrót do domów objazdem DW 942 przez Szczyrk. Trasą alternatywną pozostaje również droga przez Czechy- w tym wypadku należy skorzystać z DW941 prowadzącą przez Istebną oraz odcinka DW943 w Jaworzynce w kierunku Jasnowic.

Parkingi dla uczestników imprezy:

- od strony centrum miasta: 
P-1. Parkingi przy ul. Malinka („Zajazd u Grażyny”) – 100 pojazdów osobowych,
P-2. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw „Zajazdu u Grażyny”) – 80 samochodów osobowych,
P-3. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw DW Geovita”) – 100 samochodów osobowych,
P-4. Parking przy ul. Wyzwolenia (przy wyciągu narciarskim „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych,
P-5. Parking przy ul. Wyzwolenia – Jonidło teren KS Ustronianka – 400 samochodów osobowych,
 

Pojemność parkingów od strony centrum Wisły - 1000 samochodów osobowych i 15 autobusów

- od strony Szczyrku:
P-6.Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych
P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych
P-8. Parking przy ul. Malinka (wyciąg "Klepki") – 200 samochodów osobowych
P-9. Parking przy ul. Malinka (wyciąg „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych

Pojemność parkingów od strony Szczyrku - 600 samochodów osobowych

Dodatkowe informacje na temat Pucharu Świata w skokach narciarskich można znaleźć na stronie internetowej organizatora zawodów.

W związku z pandemią przypominamy również o nowych zasadach bezpieczeństwa wprowadzonych na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wszystkie informacje i zalecenia, w tym również pytania i odpowiedzi w tym zakresie znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: Policja Śląska


Komentarze