Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Finał WOŚP w Zawierciu! Zobaczcie, co możecie wylicytować!

Wiadomości
W tym roku finał WOŚP w Zawierciu będzie wyglądał inaczej niż zwykle. Zaplanowaliśmy koncerty i licytacje online, ale także grę miejską. Jeśli chodzi o licytacje, to mamy m.in. młotek z podpisem Pawła Fajdka i wyjątkową koszulkę siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie.

W dniu finału na Facebooku Miasto Zawiercie będzie można zobaczyć występy zespołu Menelaos, Kapeli Janicek oraz Bartłomieja „Mechanika” Chyli i Tomasza Muchy. Ponadto - również online - zaprezentujemy warsztaty plastyczne oraz trening, który można wykonać w domu.

Na Allegro dostępne będą licytacje. Klub PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie przekazał nam wyjątkową, niepowtarzalną koszulkę. To jedyny trykot, na którym widać jednocześnie Zamek Ogrodzieniec i Okiennik Wielki, a swoje podpisy złożyli wszyscy Jurajscy Rycerze. Najmłodszy mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek podpisał koszulkę wyprodukowaną z okazji 105-lecia Zawiercia oraz… młotek. Octagon przekazał z kolei koszulkę z podpisami zawodników sztuk walki, w tym Artura „Kornika” Sowińskiego.

To nie wszystko, ponieważ Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski zaprasza na „Dzień z Prezydentem”, a fotoreporter Jerzy Kleszcz przekazał nam wykonane przez siebie zdjęcia. Fotograf Magdalena Tarach-Haładyń zaprasza natomiast na sesję zdjęciową w Hotelu Fajkier.

Mamy też m.in. koszulkę i piłkę podpisane przez zawodników Viretu CMC Zawiercie (I liga piłki ręcznej), replikę koszulki meczowej aktualnego mistrza Anglii - klubu o polonijnych korzeniach IBB Polonia London, vouchery do Pizzerii LAS (kolacja), Venezia Pizzeria & Trattoria (pizza), Jurajskiego Centrum Medycznego (zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej wykonywany przez specjalistę fizjoterapii) oraz firmy Biomed (kroplówki witaminowe oraz tlenoterapia w komorze hiperbarycznej).

Można również wylicytować wyjątkowe warsztaty z DOLCI (jak wykonać tort artystyczny od podstaw) oraz zestawy od Clleo - Instytutu Zdrowia i Urody. O wszystkich licytacjach poinformujemy na Facebooku Miasto Zawiercie.
31 stycznia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w specjalnej grze miejskiej. W 11 punktach na terenie miasta ukryjemy serca. Wystarczy odkryć te miejsca, zrobić tam zdjęcia serduszek, a następnie wysłać komplet na maila: wosp@zawiercie.eu. Dla wszystkich, którzy wykonają zadanie, przygotowaliśmy niespodzianki.
W dniu finału na ulicach Zawiercia i okolicznych gmin pojawi się ponad 70 wolontariuszy. Będą zbierać pieniądze, nie naruszając zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Jeśli chodzi o stacjonarne skarbonki, to w naszym sztabie zarejestrowane są: zawierciańskie przedszkola nr 1, 3, 7, 8 i 15, Delowscy Cafe, YouCanDoIt Dance Studio oraz Studio Glamour Paulina Bebel.

Cały czas aktywna jest także nasza wirtualna skarbonka: https://bit.ly/3neHfYr

Akcję wspiera też Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu, która zorganizowała l Bieg Rodzinny „Piątka Pomaga”. Za każdy kilometr (bieg, marsz, spacer) Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zawiercie” przekaże określoną kwotę na rzecz WOŚP. W wydarzeniu mogą brać udział tylko uczniowie SP5 i ich rodziny.

Zawierciański WOPR planuje z kolei morsowanie.


Komentarze