Dziś ostatni etap Tour de Pologne z metą w Krakowie

Tour de pologne rowerzysci

Redakcja

9 sierpnia 2020

Dobiega końca, krótszy niż zwykle, 77. Tour de Pologne. Przed kolarzami ostatni, piąty etap wyścigu, który rozpocznie się w Zakopanem. By finiszować w grodzie Kraka.

Remco Evenepoel z grupy Deceuninck – Quick-Step w wielkim stylu wygrał czwarty etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. Belgijski kolarz zdobył koszulkę lidera i jest bardzo bliski triumfu w klasyfikacji generalnej.

Królewski etap tegorocznego Tour de Pologne liczył 153 kilometry. Peleton miał do pokonania trzy rundy wokół Bukowiny Tatrzańskiej i łącznie sześć Górskich Premii PZU I kategorii – Ściana Harnaś i Ściana Bukovina. W żółtej koszulce lidera wystartował Richard Carapaz (Team Ineos), który dzień wcześniej wygrał trzeci etap z metą w Bielsku-Białej.

Finałowy etap 77. Tour de Pologne rozpocznie się w Zakopanem, stolicy polskich Tatr. Tuż po starcie na kolarzy czeka Górska Premia PZU drugiej kategorii Ząb, a później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu. Na trasie znajdują się także Górska Premia PZU pierwszej kategorii Krowiarki oraz drugiej kategorii Góra Makowska. Później trasa wiedzie w dół, w stronę Krakowa, gdzie zakończy się 77. Tour de Pologne. Zanim to nastąpi kolarze pokonają trzy rundy po 4 kilometry każda i zafiniszują przy Błoniach.