Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

"Działamy, nie negocjujemy!!!". Jasne polecenie komendanta policji ws. protestów

Szef stołecznej policji nakazał usuwanie siłą protestujących z ulic. Onet poznał treść dokumentu dotyczącego postępowania funkcjonariuszy z uczestniczkami strajków kobiet.

Policjanci mają nadal pilnować kościołów i biur poselskich.

Powodem takich działań jest nowy komunikat, wydany przez szefa stołecznej policji, nadinspektora Pawła Dobrodzieja, z  dnia 7 listopada.  Onet poznał treść dokumentu, który jest adresowany do komendantów (rejonowych i powiatowych na terenie garnizonu stołecznego) i naczelników Komendy Stołecznej Policji. Dokument ten potwierdza wcześniejsze ustalenia Onetu, dotyczące nakazów pilnowania przez policjantów kościołów oraz biur polityków. Czytamy w nim:

 

"dotychczasowe polecenia i dyspozycje Kierownictwa KSP, dotyczące właściwego zabezpieczenia Centralnych Organów Władzy i Administracji Rządowej, zagrożonych biur poselskich oraz miejsc kultu religijnego pozostają aktualne".

 

W dokumencie wskazano również jak zachowywać się w stosunku do protestujących:

Zgodnie z poleceniem Komendanta Stołecznego, w przypadku zablokowania dróg, ulic należy po podaniu komunikatów wzywających do zachowania zgodnego z prawem, w sytuacji niezastosowania się do wydawanych poleceń niezwłocznie przystępować do natychmiastowego działania zmierzającego do przywrócenia ruchu na zablokowanych odcinkach i egzekwowania zachowań zgodnych z prawem (DZIAŁAMY, NIE NEGOCJUJEMY!!!).

 

"Ponadto mając na uwadze aktualną sytuację dotyczącą planowanych protestów organizowanych przez środowiska związane z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet (jego przedstawicielki zapowiadają kontynuację protestów w każdy poniedziałek), proszę kierowników jednostek i komórek organizacyjnych począwszy od 9 listopada br. o uwzględnianie przedmiotowej informacji przy planowaniu służby i przekazywaniu zadań podległym policjantom. W przypadku wystąpienia opisanych sytuacji proszę o natychmiastowe przekazywanie informacji do służby dyżurnej KSP"-czytamy dalej.

Źródło: Onet.pl 


Komentarze