Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Dwuosobowym kajakiem płynęli z trójką dzieci

Wiadomości
fot. KMP w Jaworznie
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się rodzina z Sosnowca, która postanowiła zrobić przyjemność dzieciom i zabrać je na kajaki na zbiorniku wodnym Sosina. Całą piątką wsiedli do jednego kajaka, który wywrócił się na jeziorze. Dzięki szybkiej akcji policji, nic się nikomu nie stało.

Policjanci i WOPR przez całe wakacje apelują o rozważny wypoczynek nad wodą. Niestety tej rozwagi zabrakło rodzinie z Sosnowca. Chcąc zrobić przyjemność dzieciom, wybrali się na kajaki. Zamiast jednak wsiąść do dwóch kajaków, by w każdym był jeden z dorosłych, postanowili całą piątką wsiąść do jednego. Przeciążony kajak wywrócił się na jeziorze. 

Na szczęście rozbitków w porę zauważyli jaworzniccy wodniacy patrolujący zbiornik.  Po podpłynięciu policjanci zauważyli, że troje z pięciu obecnych tam osób to dzieci. Na szczęście miały założone kapoki, lecz nie potrafiły pływać. Dodatkowo były wystraszone i bardzo wychłodzone. Rozbitków natychmiast podjęto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciakom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak. Mężczyźni jednak nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał 5 lat. Mężczyźni byli trzeźwi.