Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
25 °C
AAA

Dwie interwencje z udziałem śmigłowców LPR w Beskidach

Skocz w Beskidy
Dwukrotnie potrzebna była w piątek pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Beskidach - śmigłowce LPR wspomagały ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR na Hali Miziowej pod Pilskiem oraz w pobliżu kolei linowej Mosorny Groń w Zawoi.

Jak poinformowali ratownicy z Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, na Hali Miziowej doszło w piątek do trzech wypadków, w których ucierpieli uczestnicy wycieczki z Gdańska: 14-latka doznała udaru cieplnego, inna z dziewcząt uszkodziła staw kolanowy, a trzecia miała ostry atak astmy - właśnie po nią przyleciał śmigłowiec LPR.

"Bardzo istotna była szybka pomoc ratownika GOPR i zastosowanie tlenoterapii" - napisali beskidzcy ratownicy w portalu społecznościowym.

Inny śmigłowiec LPR interweniował w piątek w pobliżu kolei linowej Mosorny Groń w Zawoi, gdzie ratownicy z Babiej Góry udzielali pomocy rowerzyście z otwartym złamaniem kości ramiennej i nadgarstka - poszkodowany stracił przytomność.

Ponadto ratownicy pełniący dyżur w centrali Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku otrzymali zgłoszenie o wypadku rowerzysty na trasie rowerowej miejscowego ośrodka sportów górskich. Poszkodowany z urazem barku został przetransportowany do centrum Szczyrku.(PAP)


Komentarze