Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Durczok o Polakach: "Duża część narodu to barany". Komentarz Pawłowicz

Wiadomości
Kamil Durczok znów zdobył rozgłos w polskim Internecie. Ale nie za sprawą swojego nowego projektu "Durczokracja", tylko z powodu kontrowersyjnego wpisu na Twitterze.

Były szef Faktów TVN we wtorek na Twitterze najpierw wyśmiał zdjęcie opublikowane przez Ryszarda Czarneckiego, na którym europoseł pozuje z Jarosławem Kaczyńskim oraz piłką do siatkówki. Następnie udostępnił dalej wpis Wojciecha Jabłońskiego, do którego dodał swój komentarz. 

Nie ma mowy o szacunku dla PiS. To nie jest żadna propozycja intelektualna. Gówno. W tym sensie, komuna może sobie brać co najwyżej ludzi opóźnionych umysłowo, doły. Jeśli nawet to połowa polskiego społeczeństwa, to przykro, ale tak już musi być. Ja tam jestem od tego czysty - napisał Jabłoński (pisownia oryginalna). Kamil Durczok dodał do tego:

Duża cześć narodu to barany. Durnie i matoly bez wykształcenia. Nie zawsze głosują na PiS. Ale zawsze warto pamiętać, że głos głosowi nierówny. Idiota nie ma takiej wartości dla demokracji jak profesor uniwersytetu. Z wyjątkiem niejakiej Pawlowicz”

kamil durczok na twitterze - pisownia oryginalna

Jego wpis spotkał się z olbrzymim oburzeniem, zwłaszcza ze strony osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Nie spodobało się im to, że dziennikarz dzieli społeczeństwo i twierdzi, że wyborcy PiS-u to w większości osoby niewykształcone. Jego post skomentowała m.in. Krystyna Pawłowicz.

- Nie pij już, Dorczok… Idź spać.. Pozdrawiam - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego (pisownia oryginalna). 

- W sumie to dobrze, że rządy PiS się komuś takiemu, jak Pan Durczok, nie podobają - skomentował poseł PiS-u Paweł Lisiecki. Europoseł PiS-u Dominik Tarczyński dodał - „Autorytety” piją, ćpają, obrażają, a później zaskoczeni, że przegrywają…


Komentarze