Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-5 °C
AAA

Dominik Kolorz zakażony koronawirusem

Przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz jest zakażony koronawirusem - potwierdziło w piątek biuro prasowe regionalnej "S". Związkowiec ma dokuczliwe objawy choroby, nie było jednak potrzeby hospitalizacji.

Jak dotąd nie ma informacji o innych zakażeniach wśród pracowników Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, w którego katowickiej siedzibie pracuje kilkadziesiąt osób. Już od dłuższego czasu, w związku z sytuacją epidemiczną, duża część zatrudnionych tam osób pracuje zdalnie lub w systemie hybrydowym. W ostatnim czasie pracownicy zostali przetestowani pod kątem SARS-CoV-2.

W minionym tygodniu 55-letni Dominik Kolorz nie uczestniczył w publicznych spotkaniach. Ponad tydzień temu, 15 października, wziął udział w inauguracji pracy zespołu ds. czystych technologii węglowych w katowickiej siedzibie Głównego Instytutu Górnictwa.

Wszyscy uczestnicy tego spotkania - wśród nich wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń - mieli maseczki, zachowano też zasady dezynfekcji i dystansu społecznego. Spotkanie z udziałem ok. 10 osób odbywało się w dużej auli Instytutu. (PAP)


Komentarze