Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Dołącz do akcji "Śląsk drukuje dla medyków w koronie"

Wiadomości
Trwa zbiórka funduszy w ramach akcji "Śląsk drukuje dla medyków w koronie" prowadzona w serwisie zrzutka.pl. Dzięki zebranym pieniądzom do szpitali z naszego województwa mogą trafić środki ochronne dla medyków wielorazowego użytku.

W związku z trwającym w Polsce stanem epidemicznym spowodowanym koronawirusem SARS-CoV-2, odpowiadając na ogromną potrzebę wsparcia placówek medycznych i służb ratunkowych zakresie podstawowych środków ochrony (m.in. przyłbice ochronne i maski ochronne wielorazowego użytku) środowisko majsterkowiczów na śląsku uruchomiło swoje możliwości wsparcia. Na bazie projektu open source dla wydruku przyłbicy ochronnej w technice druku 3D i wolontariusze indywidualni makerzy - drukarze 3D, a także członkowie Stowarzyszenia Warsztat Miejski i Hackerspace Silesia, a także lokalni przedsiębiorcy rozpoczęli produkcję przyłbic dla medyków na Śląsku - czytamy w opisie akcji prowadzonej w serwisie zrzutka.pl

Akcja prowadzona z myślą o Śląskich placówkach medycznych zatacza coraz większe kręgi. Do tej pory udało się wesprzeć już min. Szpital Miejski w Chorzowie, Wojewódzkie pogotowie Ratunkowe w Katowicach czy Pogotowie Ratunkowe w Rybniku.

Więcej o samej akcji przeczytacie pod linkiem : https://zrzutka.pl/8nrdyd 

Zachęcamy Was do udziału!