Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Dodatkowe 7,5 mln zł na wsparcie bytomskich przedsiębiorców

Wiadomości
fot. UM Bytom
Dzięki znaczącym postępom wdrażania projektu „Usługi rozwojowe dla bytomskich przedsiębiorstw. Bytomski Podmiotowy System Finansowania” realizowanego przez Centrum Szkoleniowo - Doradcze Dr Kurnicki oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu udało się pozyskać dodatkowe środki finansowe w kwocie 7,5 mln zł, które będą mogły być przeznaczone na wsparcie m.in. bytomskich przedsiębiorców z sektora MŚP.

Przypomnijmy, że celem projektu jest wspieranie rozwoju kwalifikacji pracowników oraz dostarczenie usług rozwojowych doradczych, szkoleniowych zgodnych z potrzebami przedsiębiorstwa (m.in.: usług w zakresie wsparcia kapitałowego, zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej, budowania i rozwoju biznesu, organizacyjnych, ekonomiczno-finansowych, prawnych, marketingowych, w zakresie zarządzania strategicznego, audytów strategicznych, szkolenia z transferu i komercjalizacji wiedzy oraz ochrony własności przemysłowej).

W projekcie mogą brać udział pracownicy oraz kadra zarządzająca przedsiębiorstw sektora MŚP, które prowadzą działalność na terenie jednego lub kilku miast województwa śląskiego wchodzących w skład Obszarów Strategicznej Interwencji.

Warto podkreślić, że cechą charakterystyczną projektu jest tzw. Podejście Popytowe, tj. mechanizm dystrybucji środków oparty na możliwości dokonania przez przedsiębiorcę samodzielnego wyboru usług rozwojowych (czyli np. tematyki szkoleń czy obszarów i zakresu usług doradczych) odpowiadającej w największym stopniu na aktualne potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. Może się to okazać szczególnie pomocne dla przedsiębiorców w dobie dynamicznie zmieniających się warunków prowadzenia działalności.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz harmonogramy naborów będą na bieżąco publikowane TUTAJ

 

Źródło: UM Bytom


Komentarze