Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Dobre warunki na trasach turystycznych w Beskidach

Skocz w Beskidy
Dobre warunki utrzymują się na szlakach turystycznych w Beskidach. Sprzyja temu aura: jest dość ciepło, a zza chmur wygląda słońce. Widoczność w górach jest dobra – poinformowali w środę ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

"Zachmurzenie nie przekroczyło 50 proc. Temperatura w środę rano w wyższych partiach wynosiła 9-10 st. C. Z biegiem dnia będzie rosła. Wiatr jest słaby lub umiarkowany. Szlaki przeschły. Warunki na nich określamy jako dobre i bardzo dobre"

powiedział ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR.

W Beskidach trwa sezon jesiennych przeglądów technicznych wyciągów linowych. Część z nich nie funkcjonuje, m.in. kolej linowo-terenowa na Żar, czy też wyciągi na Mosorny Groń i Czantorię. Z niektórych turyści skorzystają w weekend.

Turyści wybierając się na pieszą wycieczkę muszą mieć solidne buty. Należy się ubrać adekwatnie do warunków. Niezbędna jest nieprzemakalna i nieprzewiewna kurtka. Należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek". Może ona uratować życie. Należy też pamiętać, że coraz szybciej zapada zmrok. Trzeba więc odpowiednio zaplanować wycieczkę.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)


Komentarze