Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Miejska sieć Wi-Fi w Dąbrowie Górniczej bez limitów i konieczności logowania

fot. UM Dąbrowa Górnicza
W Dąbrowie Górniczej można już korzystać z miejskiej sieci Wi-Fi bez konieczności logowania. Zniesiono też limity prędkości, czasu połączenia oraz pobierania danych.

Sieć miejskich hot-spotów działa w Dąbrowie Górniczej od 2014 roku. Z bezpłatnego internetu można korzystać w budynkach użyteczności publicznej i w przestrzeniach publicznych, m.in. w parku Hallera, na placu Wolności czy w al. Majakowskiego. W sumie lista hot-spotów liczy dziś ponad 30 pozycji. Najwięcej punktów dostępu jest w parku Zielona [tutaj można zobaczyć mapę ze wszystkimi punktami].

Obecnie z miejskiego Wi-Fi można korzystać bez konieczności logowania. Wystarczy w ustawieniach telefonu, tabletu czy laptopa z listy dostępnych sieci wybrać „Dębowy Świat”, zaakceptować regulamin i połączyć się z siecią.

– Poza maksymalnym uproszczeniem procesu łączenia się z miejską siecią Wi-Fi, zdjęliśmy ograniczenia, czyli limity prędkości, czasu połączenia i pobierania danych – podkreśla Michał Rabka, naczelnik Wydziału Informatyki w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Jak mówi Michał Rabka, połączenia z miejskim Wi-Fi jest bezpieczne. Warto jednak przy wyborze sieci zwracać uwagę, czy na pewno wybieramy „Dębowy Świat”.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza