Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Dąbrowa Górnicza: znaleziono niewybuch z II Wojny Światowej. Ewakuowano 50 osób!

Wiadomości
Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Pocisk przeciwpancerny był zabetonowany w ścianie jednego z bloków usytuowanych w Gołonogu, a znaleźli go pracownicy budowlani w trakcie prac remontowych. Niebezpieczne znalezisko przejął wojskowy patrol sapersko – minerski.

Dzisiaj około godz. 9.30 na ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej, podczas remontu jednego z bloków, pracownicy budowlani natrafili na zabetonowany w ścianie niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. O swoim znalezisku powiadomili dąbrowską komendę policji. Zaraz po otrzymanej informacji, na miejsce pojechał policyjny partol.

Po konsultacji co do ewentualnej siły rażenia tego rodzaju pocisku, zdecydowano o ewakuacji mieszkańców całego bloku. Swoje mieszkania opuściło łącznie 50 osób. Okazało się, że był to pocisk przeciwpancerny z ładunkiem kumulacyjnym.

Niebezpieczne znalezisko dzisiaj przed południem zabezpieczył wojskowy patrol sapersko – minerski. Dzięki temu kilkudziesięciu ewakuowanych wcześniej mieszkańców Dąbrowy mogło bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

foto: KMP Dąbrowa Górnicza