Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Dąbrowa Górnicza: Potentat z Korei rozbuduje zakład i zatrudni kilkaset osób

Choć to trudny czas dla gospodarki, cieszę się że mogę przekazać dobre wieści z zakresu zagranicznych inwestycji w Mieście Dąbrowa Górnicza - napisał w swoich mediach społecznościowych Marcin Bazylak.

Dobre wieści dotyczą rozbudowy, a co za tym idzie także zwiększenia zatrudnienia, w firmie koreańskiego potentata SK Innovation, który  prowadzi z powodzeniem od kilku lat swoją działalność na terenie miasta. 

SK Innovation ogłosiło właśnie, że została podjęta decyzja o rozbudowie zakładu w Tucznawie i budowie dodatkowej linii produkcyjnej. Tym samym nasz koreański partner potwierdza, że nastawiony jest na dalszy rozwój i globalną ekspansję na rynku baterii litowo-jonowych dla branży motoryzacyjnej

- przekazał prezydent Dąbrowy Górniczej.

Warto podkreślić, że pierwotna inwestycja firmy miała wynieść ok 335 mln EUR i zakładała powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy. Kolejny etap rozwoju spółki SK Hi-Tech Battery Materials Poland powoduje zaangażowanie w dąbrowskim zakładzie  podobnych środków oraz co bardzo istotne podwojenie miejsc pracy.
 

Kolejna faza inwestycji w Dąbrowie Górniczej jest częścią naszych starań w zakresie dynamizacji łańcucha dostaw przemysłu bateryjnego, a także głębokiej zmiany SK Innovation poprzez wzmocnienie konkurencyjności technologicznej, tworzenia nowych, globalnych baz produkcyjnych, oraz ekspansji we właściwym dla rynku czasie – zaznaczył w komunikacie Jae-sok Rho, prezes SK ie technology.

Tym samym SK ie technology zostanie liderem w dostarczaniu separatorów do baterii, a Polska umocni pozycję w regionalnym ekosystemie e-mobilności.

Cieszę się, że w tym trudnym, szczególnie dla gospodarki, okresie mogę przekazać dobre wieści z zakresu dużych inwestycji zagranicznych w Dąbrowie Górniczej

- podkreśla Bazylak.

Źródło: dabrowa-gornicza.com


Komentarze