Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-3 °C
AAA

Dąbrowa Górnicza: Pogoria I i III znów otwarta dla wypoczywających!

Wiadomości
W piątek, 3 lipca, odbyła się kontrola i inwentaryzacja sprzętu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji sprawdzili, czy WOPR jest przygotowany do pracy nad Pogoriami. Po inwentaryzacji została podpisana umowa, po której WOPR przestępuje do organizacji i ochrony kąpielisk już od najbliższego weekendu - informuje Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Plażę ochraniać będzie dąbrowski WOPR. - 29 czerwca, po pierwszym weekendzie funkcjonowania kąpielisk na Pogorii I i Pogorii III, Centrum Sportu i Rekreacji podjęło decyzję o zamknięciu kąpieliska. Powodem było nieprzygotowanie firmy obsługującej kąpielisko. Kontrola przeprowadzona przez pracowników CSiR wykazała, że podmiot odpowiedzialny za jego organizację nie oznakował kąpieliska w należyty sposób, nie posiadał odpowiedniego sprzętu i wyposażenia określonego obowiązującymi przepisami, a także w nienależyty sposób zorganizował służby ratownicze na terenie kąpieliska. W związku z niedotrzymaniem warunków umowy, CSiR zdecydował się na rozwiązanie umowy z Ratownictwem Wodnym RP, podmiotem, który wygrał postępowanie na organizację dąbrowskich kąpielisk w tym roku - podkreśla CSiR w Dąbrowie Górniczej.

W trosce o bezpieczeństwo plażowiczów, służbę interwencyjną pełnili ratownicy z dąbrowskiego WOPR-u. W tym czasie CSiR przeprowadził ponowną procedurę wyboru, który przez cały sezon zadba o bezpieczeństwo osób odpoczywających na plażach Pogorii I i III - informuje CSiR. 

Foto: CSiR Dąbrowa Górnicza


Komentarze