Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Czy wrócą obostrzenia? Oto odpowiedź ministra Adama Niedzielskiego

Wiadomości
Stale rośnie dobowa liczba zakażeń koronawirusem i liczba zgonów z powodu COVID-19. Czy czeka nas przywrócenie obostrzeń?

Sytuację, która ma obecnie miejsce, oceniamy jako niebezpieczną. W naszym przekonaniu, w najbliższym czasie – mówię o perspektywie tego tygodnia bądź tygodnia przyszłego – będziemy mieli z apogeum czwartej fali zakażeń

– poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski w rfm fm.

Minister zdrowia powiedział, że w przyszłym tygodniu dobowa liczba zakażeń COVID-19 może wynieść 30-35 tys. Ewentualne decyzje o wprowadzeniu obostrzeń koronawirusowych mają być podejmowane na początku grudnia.

Dzisiejsze wyniki to powyżej 28 tys. zakażeń, ponad 18 tys. hospitalizacji to liczby, które są bardzo duże, wzmagają niepokój (..) i wkraczają w sferę wydolności systemu opieki zdrowotnej 

- powiedział dla rmf fm minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia na środowej konferencji prasowej poinformował, że w tej chwili jest dostępnych ok. 24 tysiące łóżek dla pacjentów z koronawirusem, w tym 2200 respiratorowych. Jak dodał, do końca listopada ministerstwo zdrowia w porozumieniu z wojewodami ma zamiar zwiększyć bazę łóżkową do 26 tys.


Komentarze