Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

Czy Parafialny Ośrodek Kultury i Sportu w bytomskich Łagiewnikach ponownie będzie tętnił życiem?

fot. UM Bytom
11 stycznia prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podczas spotkania z proboszczem parafii ks. Jarosławem Olesiem i Radą Parafialną, zadeklarował wsparcie finansowe dla obiektu, który obecnie wymaga sporych nakładów finansowych, aby ponowie mógł służyć mieszkańcom Łagiewnik.

W każdej dzielnicy podejmujemy działania mające na celu rozwój infrastruktury sportowej i kulturalnej. Taką szansę widzimy w przypadku Parafialnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Armii Krajowej, który wymaga natychmiastowych inwestycji, dlatego miasto chce się zaangażować i wesprzeć modernizację ośrodka”

mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Podczas spotkania z proboszczem parafii oraz Radą Parafialną podtrzymałem złożoną wcześniej deklarację związaną z przekazaniem części środków pieniężnych pozyskanych ze sprzedaży terenów po byłym obiekcie ŁKS-u Łagiewniki na dofinansowanie ośrodka POKiS”

podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Parafialny Ośrodek Kultury i Sportu im. bł. ks. Józefa Czempiela powstał przy parafii pw. św. Jana Nepomucena w Łagiewnikach w 2004 roku. Od początku jego powstania w jego działalność zaangażowali się mieszkańcy Łagiewnik, którzy wspólnie z parafią pw. św. Nepomucena dbali o ośrodek, remontowali go oraz organizowali w nim imprezy. Obiekt, na którym odbywały się wydarzenia dzielnicowe, festyny czy zajęcia dla dzieci i młodzieży, wymaga obecnie modernizacji, która umożliwiłaby jego w pełni wykorzystanie. Pomoc gminy jest szansą dla tego obiektu na drugie życie.

Chcemy, aby ten obiekt ponownie tętnił życiem, odbywały się tam zawody sportowe, festyny, a także działalność kulturowa. To miejsce mogłoby stać się centrum organizacji pozarządowych w Łagiewnikach”

mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Zainteresowanie obiektem wyrazili również bytomscy harcerze, co z pewnością mogłoby wpłynąć na aktywizację tego miejsca”

podkreśla Adam Fras.

W kolejnym tygodniu prezydent Bytomia zaplanował ponowne spotkanie z przedstawicielami Rady Parafialnej przy parafii pw. św. Jana Nepomucena w Łagiewnikach. Celem spotkania będzie omówienie szczegółów związanych z możliwą formą prowadzenia działalności w obiekcie Parafialnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Armii Krajowej.

 

Źródło: UM Bytom


Komentarze