Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Cztery nowe zakażenia koronawirusem w kopalniach

Wiadomości
Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano cztery nowe zakażenia koronawirusem wśród górników, przybyło też 17 ozdrowieńców – wynika z piątkowych danych spółek węglowych.

Obecnie z COVID-19 zmaga się jeszcze 94 górników: 66 w Polskiej Grupie Górniczej i 28 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Jeszcze ponad miesiąc temu liczba aktywnych zakażeń w górnictwie sięgała niespełna 1,3 tys.

Według danych PGG, koronawirusa pokonało dotąd 3166 pracowników tej spółki (98 proc.) z 3232 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 66 osób. Od czwartku w spółce przybyły trzy nowe zakażenia, a 11 kolejnych osób wyzdrowiało. 112 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła w piątek 4144 (od czwartku przybył jeden nowy przypadek infekcji), z których 4116 osób (ponad 99,3 proc.) jest już wyleczonych; od czwartku przybyło sześciu ozdrowieńców. Nadal choruje 28 pracowników. Na kwarantannie jest 11 górników z JSW.

Łącznie, według piątkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8264 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 8170 osób, czyli ponad 98,8 proc. wszystkich zakażonych. W kopalniach: Bobrek (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli już wszyscy zakażeni górnicy. (PAP)

Foto: pgg.pl


Komentarze