Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Częstochowska prokuratura bierze pod lupę szpital na Parkitce

Po naszym materiale, częstochowska prokuratura zajmie się sprawą przechowywania odpadów medycznych w częstochowskim szpitalu na Parkitce. Przypomnijmy, informowaliśmy o odpadach medycznych, które powinny być przechowywane zgodnie z ostrymi wytycznymi ustawy. A były na szpitalnym korytarzu.

Kilkadziesiąt czerwonych worków i plastikowych pojemników, w których zgodnie z procedurami przechowuje się materiały niebezpieczne leżało na... korytarzu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie! Jako pierwsi opublikowaliśmy szokujące zdjęcia

Czytaj także: niebezpieczne odpady - szpital odpiera zarzuty

Szpital przesłał do nas oświadczenie, w którym wyjaśniał sytuację.

Odpady medyczne pochodzące z bieżącej działalności Szpitala są wywożone codziennie. Ostatni wywóz miał miejsce w dniu dzisiejszym (7.02.2020) około godziny 12.00. W trakcie jednego transportu ze Szpitala wywożonych jest od 1 do 1,8 tony odpadów. Przed wywozem wszystkie odpady medyczne są zabezpieczane w magazynie odpadów lub wyznaczonych do tego miejscach przyległych do magazynu. Co półtorej godziny miejsca te są czyszczone i dezynfekowane, aby wyeliminować jakiekolwiek ryzyko skażenia.

Zrobione zdjęcia to efekt tego, iż na czas nie został odebrany jeden z transportów. Odpady złożone obok magazynu były w pełni zabezpieczone. Zostały już całkowicie usunięte. Obecnie wszystkie odpady są składowane w magazynie - informowało biuro prasowe częstochowskiego szpitala. 

W tej chwili częstochowska prokuratura bada sprawę, w tym czy doszło do naruszenia przepisów. 


Komentarze