Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Częstochowa: pościg na DK1. 33-latek w rękach policji

Wiadomości
Policjanci z wydziału prewencji częstochowskiej komendy zatrzymali 33-latka, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed oznakowanym radiowozem. Jak się okazało, był pijany. Badanie potwierdziło w jego organizmie obecność prawie 3 promili alkoholu.

W ubiegłą niedzielę, 6 września, policjanci z prewencji zauważyli kierującego hondą, który na terenie gminy Poczesna jechał drogą krajową nr 1 bez włączonych świateł mijania i zawrócił w miejscu niedozwolonym. Jego technika jazdy całą szerokością jezdni wskazywała, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo kierowca nie miał zapiętych pasów. W związku z popełnionymi wykroczeniami, policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania i dali wyraźny sygnał kierującemu hondą do zatrzymania. Ten jednak zaczął uciekać. Pościg prowadzony był do ul. Warszawskiej w Częstochowie, gdzie zatrzymano pirata drogowego.

Jak się okazało, był to 33-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

33-latek odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za szereg popełnionych wykroczeń i za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na przynajmniej 3 lata.


Komentarze