Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Częstochowa: Policja przejęła nielegalne automaty do gier, drugi raz w tym samym miejscu

Wiadomości
12 nielegalnych automatów do gier hazardowych przejęli częstochowscy policjanci, którzy wkroczyli do salonów w Koniecpolu i Świętej Annie. Miesiąc wcześniej w tych samych lokalach mundurowi skonfiskowali 19 automatów.

12 odebranych ostatnio maszyn wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie – podała we wtorek częstochowska komenda.

Pod koniec października operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli 19 automatów do gier hazardowych, znajdujących się w salonach gier na terenie Koniecpola i Świętej Anny. Miesiąc później, 27 listopada, niemundurowani policjanci ponownie weszli do tych samych lokali i przejęli 12 nowych, nielegalnych maszyn
- opisuje policja.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na prowadzenie których wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tys. zł od jednego urządzenia. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie kary łącznie.(PAP)


Komentarze