Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Częstochowa. "Rajdowiec" pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

Miasta
W ręce policjantów z częstochowskiej drogówki wpadł 21-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policyjnym pościgiem, złamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego stwarzając poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera, który, jak się okazało, był pod wpływem środków odurzających, a w aucie miał narkotyki.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Policjanci z częstochowskiej drogówki przy ul. Warszawskiej próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Honda. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. W pojeździe siedział też jego kolega. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące mu zatrzymanie się. Uciekając, odbijał się od krawężników, łamał wiele przepisów ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Na polnej drodze w Kościelcu 21-latek uszkodził pojazd, który „dachował”. Pomimo tego zdesperowany mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany i obezwładniony. Badanie alkomatem wykazało, że 21-letni kierowca hondy jest trzeźwy. Jednak z uwagi na podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających, poddany został badaniu na ich zawartość. Test wykazał wynik pozytywny.

 Podczas przeszukania policjanci znaleźli w aucie woreczek z suszem roślinnym oraz zawiniątko z białym proszkiem. Przeprowadzone badania wykazały, że to marihuana i amfetamina. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i w najbliższym czasie usłyszą zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi do 10 lat więzienia. Za to, że nie chciał poddać się kontroli drogowej, miłośnik ekstremalnej jazdy po mieście może trafić do więzienia nawet na 5 lat. 21-latek odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki.


Komentarze