Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Czekali na to długie 17 lat! Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski! [GALERIA]

Wiadomości
Jastrzębski Węgiel sensacyjnie ograł ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i został mistrzem PlusLigi! Jastrzębianie czekali na ten tytuł 17 lat!

Jastrzębski Węgiel do finału najważniejszych rozgrywek w siatkówce mężczyzn Polski awansował po raz pierwszy od 2010 roku. Wówczas przegrał bój o złoto. Podobnie było w 2007 roku. Swój pierwszy i ostatni dotychczas tytuł mistrza Polski jastrzębianie zdobyli 17 lat.

Jednak opłacało się czekać. W finale spotkali się z ZAKSA Azoty Kędzierzyn-Koźle. Trudniejszego rywala Jastrzębski Węgiel nie mógł sobie wyobrazić, ponieważ ostatni raz z ZAKSĄ drużyna z Górnego Śląska wygrała u siebie w 2014 roku.

Pierwszy mecz na wyjeździe Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1. Teraz musiał powtórzyć ten sukces z polskim hegemonem, który w tym sezonie radzi sobie fantastycznie w Europie. Jednak gospodarze nie poddali się presji. I chociaż przegrali pierwszy set do 22. to w trzech kolejnych triumfowali kolejno do 19, do 25 i do 24. Jakub Bucki zasłużenie został wybrany MVP meczu, ponieważ to on w głównej mierze dał Jastrzębskiemu zwycięstwo.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 26:24), stan finału 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla.

fot. A. Grygiel / PAP


Komentarze