Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-6 °C
AAA

Czechowicki PKM chce kupić dwa autobusy elektryczne

#EkoSilesia
Przetarg na dostawę dwóch elektrycznych autobusów przegubowych ogłosiło Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach – poinformował tamtejszy magistrat. Dotrzeć mają w pierwszej połowie 2022 r. Zastąpią wyeksploatowane 15-m. solarisy.

Przewoźnik w dokumentacji przetargowej podał, iż termin składania ofert upływa 16 grudnia.

Przetarg obejmuje dostawę 18-m., przegubowych autobusów. Pierwszy ma dotrzeć do Czechowic-Dziedzic do końca marca 2022 r., a drugi do końca czerwca tegoż roku. Wykonawca ma także zbudować stację szybkiego ładowania na placu postojowym przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia, a także wolnego ładowania w zajezdni.

Magistrat poinformował, że zakup jest realizacją projektu „Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach”. PKM zabiega o jego dofinansowanie z pilotażowego programu łączącego fundusze unijne i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Złożony przez PKM wniosek o dofinansowanie otrzymał pozytywną ocenę i został wybrany do dofinansowania w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecnie trwa ocena wniosku przez Fundusz. Decyzja ma zapaść w listopadzie br. Podpisanie umowy z potencjalnym wykonawcą uzależnione będzie od otrzymania dofinansowania zarówno z RPO, jak i Funduszu

zastrzegły władze samorządowe.

Z informacji urzędników wynika, że całość projektu opiewa na 7,5 mln zł netto. Dofinansowanie z UE i Funduszu wyniosłoby po 3 mln zł; łącznie 6 mln zł. Na pokrycie wkładu własnego przewoźnik chce zaciągnąć pożyczkę w NFOŚiGW.

Flota PKM liczy obecnie 38 autobusów. (PAP)


Komentarze