Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Co z Polską 2050? Kobosko: Mamy silnego lidera

Stowarzyszenie Polska 2050 czeka na oficjalne zarejestrowanie partii. Od kilku miesięcy ekipa Szymona Hołowni organizuje struktury regionalne. Jednak nie bez problemów.

W styczniu informowaliśmy o kryzysie w strukturach organizacji Szymona Hołowni. Robert Stypczyński (były lider z Zawiercia), Dawid Ślusarczyk (były lider z Katowic), Grzegorz Szczęśniak (były lider z Sosnowca), Karol Wilczek (były lider z Dąbrowy Górniczej) oraz Kamila Baran (była liderka Zagłębia) poinformowali za pomocą materiału wideo, że odchodzą z Polski 2050 Szymona Hołowni. Dwa miesiące później w Mikołowie Hanna Gill-Piątek oraz Michał Kobosko zaprezentowali nowych liderów śląskich struktur, a także pierwsze koło radnych powiatowych w woj. śląskim. 

Jak stwierdził Kobosko we wtorkowej rozmowie z Pawłem Kmiecikiem, to dopiero początek budowy partii - Jesteśmy na początku swojej drogi. Budujemy możliwie szeroką formalność. Nawiązał do aktualnych konfliktów w opozycji. Stwierdził, że w Platformie Obywatelskiej oraz Polskim Stronnictwie Ludowym Borys Budka i Władysław Kosiniak-Kamysz nie mają silnej pozycji. Natomiast w Polsce 2050 lidera nikt nie chce "zdetronizować".

 Budujemy organizacją aż i tylko na ludziach. A my wszyscy mamy swoje cechy i czasami cechy gorsze. (...) U nas czasami takie konflikty będą się pojawiać. Ale my mamy zdecydowany plan, mamy lidera i nie ma dyskusji polegającej na tym, że ktoś próbuje go zdetronizować”

michał kobosko w silesia24

W rozmowie z naszym portalem Kobosko dodał, że Polska 2050 przygotowuje się do przedterminowych wyborów - Budujemy silną drużynę na wybory. My już to robimy. Nie mamy jeszcze prawomocnego wpisu partii politycznej, ale nie możemy czekać z naszą partią polityczną (...) Schodzimy teraz do poziomu okręgów wyborczych. Przyjmujemy członków i przygotowujemy wstępne wersje list wyborczych. Skoro musimy się na wybory przedterminowe, a tak zakładamy, to musimy być przygotowani z kandydatami na kandydatów, którzy w tych wyborach będą mogli wystąpić - stwierdził Kobosko.

Wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 odniósł się do styczniowego kryzysu w śląskich strukturach -  Województwo śląskie jest niezwykle zróżnicowane, niezwykle bogate. Tu są najróżniejsze trendy, środowiska, miasta i grupy interesów. Zdarzyło się długie tygodnie temu, że kilka od nas odeszło, to wiele osób od tego czasu do nas przyszło. To naturalna dynamika budowy - poinformował i dodał -  Angażujemy dużo naszego czasu, energii, myślenia o tym jak zbudować dobre struktury na Śląsku i Zagłębiu.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:


Komentarze