Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Cieszyński Książę mistrzem UFC!

Wiadomości
Stało się! Cieszyński Książę, czyli polski zawodnik MMA Jan Błachowicz, zdobył pas mistrza federacji UFC w wadze półciężkiej! Pracował na to prawie sześć lat!

Pochodzący z Cieszyna Jan Błachowicz to w tej chwili jeden z najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki. Swoją zawodową karierę rozpoczął w polskiej federacji KSW, w której szybko stał się jednym z najbardziej dominujących zawodników. Sześć lat temu przeszedł do największej federacji MMA na świecie - UFC. Już ponad rok temu mógł stać się pretendentem do pasa mistrza wagi półciężkiej. Niestety przegrana z Thiago Santosem opóźniły te plany. 

Ale następnie Błachowicz wygrał trzy walki i wreszcie stanął przed szansą zdobycia upragnionego pasa. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zmierzył się na gali w Abu Zabi z Amerykaninem Dominickiem Reyesem. Polak od samego początku dominował. Następnie w drugiej rundzie Błachowicz osłabił rywala lewym sierpem i kopnięciem w żebra. Dalej złamał nos przeciwnikowi i powalił go. Reyes nie potrafił obronić się przed natarciem Polaka i sędzia przerwał pojedynek.

Wcześniej w historii UFC pas mistrzowski dumnie nosiła Joanna Jędrzejczyk. Teraz pora na królowanie "Cieszyńskiego Księcia". Mamy nadzieję, że nie zakończy się ono szybko.

fot. Screen Twitter UFC


Komentarze